Cilt Tipinize Özel Çözümlerle Evde Cilt Bakımına Hazır Mısınız

Hepimiz güzel görünmek isteriz. Bunu sağlamak için de cilt bakımımıza gereken önemi vermemiz gerekir. Aslında bu, güzel görünmekten öte sağlıklı görünmek üzere atacağımız en önemli adımdır.

Piyasada öyle çok ürün ve bilgi kirliliği var ki! Hepsi de en iyisi olduğunu söylüyor ve bu noktada kafamız iyice karışıyor. Arkadaşın tavsiye ettiği ürün mü, bir ünlünün önerisi mi? Yoksa bir kozmetik marketteki satış temsilcisinin -kampanyalı diye- satmaya çalıştığı ürün mü? Hangisini tercih edeceğinizi bilemiyorsunuz!

“Ben denedim ve memnun kaldım.” açıklaması altında; saçındaki yağlanmayı gidermek için ayak pudrasını saçına uygulayan ve bunu herkese tavsiye edenleri, kuru bir cildi olduğu halde markanın yağlı ciltler için olan kremini uygulayıp “Cildim çok sevdi bu ürünü, yumuşacık oldu.” diyenleri, el kremi olarak piyasaya sürülen ve bu ürünü yüzüne de sürüp “Makyaj öncesi yüzüme sürüyorum, çok memnunum.” diyenleri gördükçe şaşıp kalıyorum!

Cildimiz bizim örtümüz, giysimiz, aynı zamanda koruyucu kalkanımızdır. Nasıl ki başımız ağrıdığında, nezle olduğumuzda rastgele ilaç kullanamıyorsak, cildimiz için de aynı hassasiyeti göstermemiz gerekir. Ona -mağazada elbise dener gibi- her ürünü uygulayıp hoyrat davranamayız. Yoksa, güzel görünmeye çalışırken sağlıksız bir görünüme sahip oluruz.

İşte, Cilt Bakım ve Kozmetik Danışmanlığı projem bu nedenlerle doğdu. Gerek Milliyet Pembe Nar’daki köşemden, gerekse Doğalı Varken’den pek çok soru alıyorum. İnsanlar cilt bakımlarını ne şekilde yapacakları, nasıl planlayacakları ve hangi ürünleri kullanacakları konusunda danışacakları birine ihtiyaç duyuyorlar.

Güzellik merkezleri, klinikler güzellik ve bakım vaatleri anlamında belli bir yere kadar ihtiyaçları karşılarlar. Oralarda yaptıracağınız bakımlar, estetik uygulamalar ev bakımlarıyla desteklenmezse etkinlikleri uygulamanın geçerli olacağı süre kadardır.

Sizin için uygun olan ürünlerle evde uygulayacağınız cilt bakım rutininiz cilt sağlığınızı ve görünümünüzü destekleyecek en önemli adımdır.

Cilt bakım danışmanlığı size şunları kazandıracaktır:

– Bir merkez veya klinikten alacağınız seans süreleri ile sınırlandırılmış randevular yerine uzmanından size özel danışmanlık hizmeti.

– Değerli aktif içeriklerle sağlığı ön planda tutan ve etkinliği kanıtlanmış dermo-kozmetik markalarının ürünlerinden oluşan size özel ürün reçetesi.

– Para ve zaman tasarrufu.

 İşleyiş nasıl olacak?

– Doğru bir ürün reçetesi hazırlayabilmem için -cildinizi tanıyabilmemi sağlayacak- “Cilt Analiz Formu”nu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Gerek gördüğüm durumlarda yüzünüzün detaylı açılardan çekilmiş fotoğrafını ve ilave bilgiler de isteyeceğim.

– Form bana ulaştıktan sonra, verdiğiniz bilgiler ışığında değerlendirme yapıp ürün reçetenizi hazırlayacağım.

– Size tüm ürünlerin kullanım şekillerini, yapmanız gerekenleri ve tavsiyelerimi içeren detaylı bir bilgilendirme yapacağım.

– Ürün seçimlerimi -etkin sonuçlar almak ve güçlü reçeteler oluşturmak adına- etkinlikleri kanıtlanmış ve cilt sağlığı konusunda uzman dermo-kozmetik markalarından yapıyorum.

 Önemli hususlar

– Ürün reçeteniz formda verdiğiniz bilgiler ışığında hazırlanacağından formu doldururken objektif olmanız ve doğru bilgiler vermeniz çok önemlidir. Tüm sorulara eksiksiz bir şekilde yanıt vermelisiniz.

  • Ürün reçeteniz cilt bakım ürünleriyle ve uygulamalarla giderilebilir, önlenebilir durumlar için oluşturulmaktadır.
  • Ürün reçeteniz cilt bakımınızda bütünlüğü sağlayacak (temizleyici, tonik, nemlendirici, maske, peeling, serum, göz kremi, güneş koruyucu vb.) günlük ve haftalık bakım rutininizi içerecek şekilde hazırlanacaktır. Reçetenizdeki belli ürünleri seçip almayı tercih ederseniz bakım ve tedavi etkinliğinin değişeceğini kabul etmiş olursunuz.
  • Kargo ücreti danışana ait olacaktır.

Elçin Oltulu Şahin

Danışmanlık hizmeti için buraya tıklayın.

 

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s