Saç Sağlığı Biotin ve Dermoskin Biotin Şampuan

Uzun yıllardır biotinin saç sağlığı için gerekli bir vitamin olduğunu biliyorum. B7 vitamini ya da H vitamini olarak da biliniyor. Sadece saç sağlığı için değil vücudumuzdaki önemli işlevlerin yerine getirilmesi için de gerekli olan bu vitamin son zamanlarda saç sağlığına sağladığı katkı nedeniyle kozmetik sektöründe sıkça kullanılmaya başlandı. Dönem dönem saç dökülmesi yaşayanlardanım. Artık bu konuda tecrübe kazandığım için ne yapmam gerektiğini de gayet iyi biliyorum. Demir eksikliği saç dökülmesinin birinci sebebidir.

Saç dökülmesinin yanı sıra yorgunluk, halsizlik, tırnaklarda kırılma gibi belirtileri de olur. Dedim ya, artık tecrübe kazandığım ve bedenimin sesine kulak verdiğim için bu süreci gayet iyi yönetebiliyorum. Kan tahlilimi yaptırıp dermatoloğa ondan sonra gidiyorum.

Tedavimi ona göre şekillendirmek için tahlilde biotine de bakılmasını özellikle ben isterim. Biotinle ilgili tedavi şekli genelde 3 aylık kür halinde biotin hapı ve bununla birlikte biotinli şampuan, ampül kullanılması oluyor. Demir hapı, iğne vs. gibi tedaviler de uygulanabiliyor. Neye ihtiyaç varsa dermatolog ona göre tedaviyi belirliyor. Bu arada saç dökülmesinin başka değişik nedenleri de olabilir. Ben sadece yazıma konu olan kısmını vurguluyorum.

Son zamanlarda özellikle ünlü influencer’ların biotini keşfetmeleriyle başlayan “saç uzatmak için” biotin kullanma ve bunu tavsiye etme durumlarına sıkça rastlar oldum. Mutlaka bir uzmana danışın demeyi ihmal etmiyorlar bu arada. Yukarıda bahsettiğim gibi biotin bir vitamin. Eksilmesi ya da yetersiz olması halinde takviye etmek gerekirken sırf saçını kısa kestirdiğine pişman olduğu için biotin kullanmak ne kadar doğru? Ufak dozlarda almak sakınca yaratmıyor olabilir. Salt bahsettiğim nedenle biotin kullanmak -ki kurduğu cümle aynen bunu anlatıyordu- yıllardır “gerektiğinde” biotin kullanan beni düşündürdü. Umarım diğer herkesi de düşündürmüştür.

Sadece tedavi dönemlerinde hapıyla birlikte biotinli şampuan kullanıyordum. Onun dışındaki dönemde doğal içerikli şampuanları tercih ederken, yakın zamanda şampuan seçimimle ilgili bir değişikliğe gittim. Biotinli şampuanı sürekli kullanmaya başladım.

Benim yıllardır tercih ettiğim Dermoskin Biotin Şampuan. Kadın ve erkek için ayrı şampuanları var. Kadınlar için üretilen Dermoskin Biotin Şampuan’ın aktif içeriğinde biotinin yanı sıra yeşil çay ve at kuyruğu ekstreleri de bulunuyor. Güçlü antioksidan içeriği saçların daha güçlü, canlı ve hacimli olmasına yardımcı oluyor. Ayrıca saç dökülmesini önlemeye ve saçın sağlıklı bir şekilde uzamasına destek oluyor. Düzenli olarak bu ürünü kullanmamın saçım için daha sağlıklı bir tercih olduğunu görüyorum. Saçımın bunu istediğini ve ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

Sevgiyle ve doğal kalın.

Reklamlar

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s