Öne çıkan

Aromaterapi ve Esansiyel Yağların Vücudumuza Etkileri

Kokularla tedavi şekillerinin bedensel, ruhsal ve zihinsel olarak bedenimize iyi geldiğini hatta iyileştirdiğini sadece ben değil, bilimsel çalışmalar da söylüyor. Bu özellikleriyle bitki dünyasının bize sunduklarının oldukça büyülü ve yüce bir tarafı olduğunu kabul etmek gerekir. Hayatımızda onlara yer vermek kendimize yaptığımız en büyük iyilik olacaktır.

Okumaya devam edin “Aromaterapi ve Esansiyel Yağların Vücudumuza Etkileri”

Kişisel Gelişim Farkındalık ve Çakra Blokajları

Kişisel gelişim, farkındalık ve çakra blokajları. Belki, bunların birbiriyle ne ilgisi var diyebilirsiniz. Kişisel deneyimlerim ve çözümlemelerim bunların birbiriyle oldukça bağlantılı olduğunu gösterdi. Şunu söylemeliyim ki her insanın yaşamı kendine özeldir. Hiçbirimiz bir diğerinin yaşadığı hayatı yaşamıyoruz. Yani hepimizin bir yaşam çizgisi var.

Okumaya devam edin “Kişisel Gelişim Farkındalık ve Çakra Blokajları”

Avene B-Protect Renkli Güneş Kremi Yorumum

Güneş kremi seçimi yapmanın zor olduğunu danışanlarımdan gelen sorulardan anlıyorum. Eskiden benim için de öyleydi. Kozmetiği, cilt anatomisi ve ihtiyaçlarını öğrendikten sonra o kadar ürün içerisinden -kendim ve danışanlarım için- en iyi güneş kremini bulma konusunda yerinde tercihler yapmanın -mütevazı olamayacağım- haklı gururunu yaşıyorum. Avene, yeni ürünü Avene B-Protect Güneş Kremi renkli formülüyle tercih edilenler listeme girdi.

Okumaya devam edin “Avene B-Protect Renkli Güneş Kremi Yorumum”

Dermaroller İle Cilt Yenileme Nasıl Yapılır

Bir güzellik merkezinde cilt bakımı yaptırın ya da yaptırmayın mutlaka evde cilt bakımı programınızı düzenlemeniz ve devam ettirmeniz çok önemlidir. Güzellik merkezlerindeki seanslarla sınırlı cilt bakımları sizi bir süreliğine mutlu edecek sonuçları verecektir. Evde profesyonel cilt bakımı uygulamaları ise son zamanların yeni trendi ve insanlar tarafından -özellikle maliyet açısından- tercih edilir ve uygulanabilir hale geldi. Dermaroller bu uygulamalardan biri. 

Okumaya devam edin “Dermaroller İle Cilt Yenileme Nasıl Yapılır”

Physicians Formula Nude Wear Touch Of Glow Fondöten Yorumum

Physicians Formula markasını çok uzun zamandır biliyorum. Yani Gratis’lerde satılmaya başlamadan önce. Hikayesi ve ürün gamı tam da benim gibi arayışları olanlara uygun. Hassas cilt sahibi kişilere tahriş etmeyen, ciltlerine huzur veren ürünlerle makyaj yapma zevkini tattıran tanıştığım ilk markalardan biri diyebilirim. Physicians Formula Nude Wear Touch Of Glow Fondöten seçimimi de buna göre yaptım.

Okumaya devam edin “Physicians Formula Nude Wear Touch Of Glow Fondöten Yorumum”

Kaşları Gürleştiren Doğal Kaş Serumu Nasıl Yapılır

Kaşlarımızın bize ve bakışlarımıza daha anlamlı bir ifade kattığını düşünenlerdenim. Ölçümlerle ikisini birden aynı şekle sokmaya çalışmanın pek de doğru olmadığını kabul etmemiz lazım. Kaşlarımızın kardeş; ama ikiz olmadıkları anlatımı bence bunu çok iyi açıklıyor. İnce, seyrek ya da kalın hangi kaş tipine sahip olursak olalım, kaş gürleştirme ya da gür kaşları koruma adına uygulamalar ve bakımlar yapmaktan vazgeçemediğimiz kesin.

Okumaya devam edin “Kaşları Gürleştiren Doğal Kaş Serumu Nasıl Yapılır”

Saçların Sağlıklı Büyümesi İçin En İyi Esansiyel Yağlar

Kozmetik ürünler içinde en fazla para harcadıklarımızın saç bakımı için olduğunu düşünüyorum. Sağlıklı saçlara sahip olmak saçların sağlıklı büyümesiyle olur. Esansiyel yağların bir faydası da saç sağlığını iyileştirmektir. Bazı esansiyel yağlar saç büyümesini geliştirmekte, ona parlaklık ve canlılık katmak adına büyük fayda sağlamaktadır.

Okumaya devam edin “Saçların Sağlıklı Büyümesi İçin En İyi Esansiyel Yağlar”

Dudak Nemlendirici Balsam Nasıl Yapılır

İnsanlar -çoğunluk olmasa da- kozmetik ve cilt bakım ürünleri satın almadan önce daha sağlıklı seçenekleri tercih etme eğilimi göstermeye başladılar. Bu konuda hem insan sağlığı hem de çevre dostu ürünler üreten birçok ticari marka var. Bunun yanında pratik ve az sayıda içerikle evde kendimizin yapabileceği seçenekler de var. Dudak nemlendirici balsam bunlardan biri.

Okumaya devam edin “Dudak Nemlendirici Balsam Nasıl Yapılır”

Hassas Cilt Nasıl Anlaşılır

İyi bir cilt bakım rutini oluşturmanın ilk adımı cilt tipinizi doğru tespit etmektir. Bunun yolu cildinizi iyi anlamak ve onun ihtiyaçlarına göre seçim yapmaktan geçer. Hassas cilt tipi klasik cilt tipi kategorilerinin içinde son yıllarda yerini almıştır. Cildinizin bu kategoride olup olmadığını, nasıl anlayacağınızı ve özelliklerini tüm detaylarıyla anlatacağım.

Okumaya devam edin “Hassas Cilt Nasıl Anlaşılır”

Her Cilt Tipi İçin En İyi Esansiyel Yağlar

Hoş geldin 🙂 İçeriklerimin ilgini çekmesine sevindim. Daha fazla yeni içeriği anında öğrenmek için hemen abone olmayı unutma.

Doğal Cilt Bakımı denince aklımıza yağlar gelir. Birçok kozmetik ürünü incelediğinizde içeriğinde yağların kullanıldığını görebilirsiniz. Çünkü yağlar cilt için faydalı içerikler barındırırlar. Bu sebeple esansiyel ve taşıyıcı yağlara cilt bakımında yer vermek, -yaratacağı mucize etkilerle- hepimizin arzu ettiği sağlıklı cilt görünümüne kavuşmamızı sağlayabilir. Bu yazımda her cilt tipi için en iyi esansiyel yağların hangileri olduğunu cilt üzerindeki etkileriyle birlikte paylaşacağım. 

Okumaya devam edin “Her Cilt Tipi İçin En İyi Esansiyel Yağlar”

Muzlu Yulaf Sütü Tarifi

Evde kolayca yapabileceğiniz, az bileşen içeren, besleyici, sağlıklı bir tarif olan Muzlu Yulaf Sütü benim favori lezzetlerimden biri. Gerek yulaf ezmesi gerekse öğüterek elde ettiğim yulaf ununu kek, kurabiye, poğaça gibi pek çok tarifimde kullanırım. Buğday unuyla yapılan tarifleri -onun yerine- yulaf unu kullanarak lezzetli ve besleyici tariflere dönüştürmeye bayılıyorum. 

Okumaya devam edin “Muzlu Yulaf Sütü Tarifi”
%d blogcu bunu beğendi: