Öne çıkan

Aromaterapi ve Esansiyel Yağların Vücudumuza Etkileri

Kokularla tedavi şekillerinin bedensel, ruhsal ve zihinsel olarak bedenimize iyi geldiğini hatta iyileştirdiğini sadece ben değil, bilimsel çalışmalar da söylüyor. Bu özellikleriyle bitki dünyasının bize sunduklarının oldukça büyülü ve yüce bir tarafı olduğunu kabul etmek gerekir. Hayatımızda onlara yer vermek kendimize yaptığımız en büyük iyilik olacaktır.

Okumaya devam et “Aromaterapi ve Esansiyel Yağların Vücudumuza Etkileri”

Cilt Sağlığı İçin İyi Bir Nemlendirici Krem Nasıl Olmalıdır

Danışanlarımdan en çok aldığım soru “Bana iyi bir nemlendirici yüz kremi önerir misiniz?” oluyor. Elbette iyi bir nemlendirici krem kullanmak cilt bakım rutini içinde önemli bir adımdır; ancak -cilt sağlığını göz önünde tutarak- bütünsel olarak tüm adımları eksiksiz ve doğru bir şekilde uygulamak gerekir. Nemlendirici krem kullanmanın neden önemli olduğunu, ne işe yaradığını, biraz cildin anatomisine girerek anlatmanın doğru olacağını düşünüyorum.

Okumaya devam et “Cilt Sağlığı İçin İyi Bir Nemlendirici Krem Nasıl Olmalıdır”

Şekersiz Bal Kabaklı Kakaolu Puding Tarifi

Şekersiz tatlılar en sevdiklerimden. Arada canımızın çektiği tatlıları yeme isteğini şekersiz tariflerle karşılamak sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı olarak benimseyenler için çok önemli. Ben de sağlıklı tariflerime bir yenisini sizler için ekledim. İşte size şekersiz, bal kabaklı, kakaolu puding tarifim.

Okumaya devam et “Şekersiz Bal Kabaklı Kakaolu Puding Tarifi”

Cilt Tipi Nasıl Öğrenilir

Cilt bakımına önem veren herkesin öğrenmesi gereken en önemli bilgi cilt tipidir. Cilt bakım rutininde yapılacak hataların ve cilt sorunlarının önüne geçmek için cilt tipini doğru şekilde öğrenmek gerekir. Onun ihtiyacı olan ürünleri kullanarak daha sağlıklı bir cilde sahip olmak bizim elimizdedir.

Okumaya devam et “Cilt Tipi Nasıl Öğrenilir”

Güneşe Karşı Duyarlılık Yaratan Esansiyel Yağlar

Güneş ışınları vücudumuz için gerekli; ama hepimiz biliyoruz ki güneşe çıkarken bazı tedbirler almalıyız. Güneşten Bilinçli Korunmanın Yolları adlı yazımda bunları çok detaylı bir şekilde anlatmıştım. Esansiyel yağları bilinçli ve güvenli bir şekilde kullanmaktan bahsederken  buna güneşin etkilerini de eklemeyi unutmamak gerekir.

Okumaya devam et “Güneşe Karşı Duyarlılık Yaratan Esansiyel Yağlar”

Retinollü Derma E Kırışıklık Karşıtı Tedavi Yağı Yorumum

Uzun zamandır cilt bakım rutinimde yer verdiğim Derma E Kırışıklık Karşıtı Tedavi Yağı –adından da anlaşılacağı gibi- yaşlanma ve kırışıklık karşıtı bir ürün. Bununla birlikte antioksidan içeriği ile cilt yenileme özelliğini de unutmamak gerekir. Sağlıklı cilt görünümü elde etmek için de kullanılabilecek bir ürün olduğunu söyleyebilirim.

Okumaya devam et “Retinollü Derma E Kırışıklık Karşıtı Tedavi Yağı Yorumum”

Esansiyel Yağlar Nasıl Seyreltilir

Esansiyel yağların cilt üzerinde kullanımıyla ilgili söylenen ve en sık duyduğunuz terimin “seyreltme” olduğunu biliyorum. Esansiyel yağlar doğrudan cilt üzerine uygulanmayacak kadar konsantre yapıdadırlar. Bu, esansiyel yağların 1 damlasının bile çok güçlü etkiye sahip olduğu anlamına gelmektedir. 

Okumaya devam et “Esansiyel Yağlar Nasıl Seyreltilir”

Cilt Hassasiyetine ve Tahrişe Neden Olan Esansiyel Yağlar

Esansiyel Yağlar Güvenli Bir Şekilde Nasıl Kullanılır adlı yazımda esansiyel yağların güvenli kullanım yöntemlerinden genel olarak bahsetmiştim. Güvenlik bu yağların kullanımında çok önemlidir. Çünkü esansiyel yağlar çok konsantredir. Bu onların az miktarda kullanılmasını gerektirir. Bilinçli bir tüketici olarak nasıl kullanılması gerektiğini bilirseniz -elde edeceğiniz harika sonuçlarla- aromaterapi hayatınızın bir parçası haline gelecektir.

Okumaya devam et “Cilt Hassasiyetine ve Tahrişe Neden Olan Esansiyel Yağlar”

Cilt Bakımında Yeni Trend Minimalist Cilt Bakımı

Günümüzde hayatın her alanında sadeleşme yaşıyoruz. Evimizi, kıyafetlerimizi, tatil programlarımızı sadeleştiriyoruz. Ve kendimizi. Abartının bizi yorduğunu, benliğimizden uzaklaştırdığını fark etmeye başladık. İşte adına minimalizm denen bu akımın cilt bakımı ve kozmetik sektörü için de bir karşılığı var: Minimalist Cilt Bakımı.

Okumaya devam et “Cilt Bakımında Yeni Trend Minimalist Cilt Bakımı”

Sağlıklı İçecek Zerdeçallı Süt Tarifi

Zerdeçalın faydaları ve yiyeceklerle tüketim alanlarının çeşitliliği saymakla bitmez. Ayurvedik bir içecek olan zerdeçallı süt iltihabı ve eklem ağrılarını azaltmaya, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Altın süt olarak adlandırılan zerdeçallı süt vücudumuzun ihtiyacı olan antioksidanlardan zengin, besleyici bir içecektir.

Okumaya devam et “Sağlıklı İçecek Zerdeçallı Süt Tarifi”

Esansiyel Yağlar Güvenli Bir Şekilde Nasıl Kullanılır

Esansiyel yağlar ülkemizde -tam olarak olmasa da- kullanım alanı bulmaya başladı. Ancak ticari satış amaçlı paylaşımlara rastladıkça insanları bilinçlendirmenin gerekli olduğunu görüyorum. Basmakalıp, ezberlenmiş sözler içeren paylaşımlar bu işin bilinçli kişilerin elinde olmadığını açıkça gösteriyor. En az riskle esansiyel yağların kullanımına yönelik bir rehber olacak bu yazım genel güvenlik kurallarını içermektedir.

Okumaya devam et “Esansiyel Yağlar Güvenli Bir Şekilde Nasıl Kullanılır”
%d blogcu bunu beğendi: