Öne çıkan

Aromaterapi ve Esansiyel Yağların Vücudumuza Etkileri

Kokularla tedavi şekillerinin bedensel, ruhsal ve zihinsel olarak bedenimize iyi geldiğini hatta iyileştirdiğini sadece ben değil, bilimsel çalışmalar da söylüyor. Bu özellikleriyle bitki dünyasının bize sunduklarının oldukça büyülü ve yüce bir tarafı olduğunu kabul etmek gerekir. Hayatımızda onlara yer vermek kendimize yaptığımız en büyük iyilik olacaktır.

Okumaya devam et “Aromaterapi ve Esansiyel Yağların Vücudumuza Etkileri”

Cilt Hassasiyetine ve Tahrişe Neden Olan Esansiyel Yağlar

Esansiyel Yağlar Güvenli Bir Şekilde Nasıl Kullanılır adlı yazımda esansiyel yağların güvenli kullanım yöntemlerinden genel olarak bahsetmiştim. Güvenlik bu yağların kullanımında çok önemlidir. Çünkü esansiyel yağlar çok konsantredir. Bu onların az miktarda kullanılmasını gerektirir. Bilinçli bir tüketici olarak nasıl kullanılması gerektiğini bilirseniz -elde edeceğiniz harika sonuçlarla- aromaterapi hayatınızın bir parçası haline gelecektir.

Okumaya devam et “Cilt Hassasiyetine ve Tahrişe Neden Olan Esansiyel Yağlar”

Cilt Bakımında Yeni Trend Minimalist Cilt Bakımı

Günümüzde hayatın her alanında sadeleşme yaşıyoruz. Evimizi, kıyafetlerimizi, tatil programlarımızı sadeleştiriyoruz. Ve kendimizi. Abartının bizi yorduğunu, benliğimizden uzaklaştırdığını fark etmeye başladık. İşte adına minimalizm denen bu akımın cilt bakımı ve kozmetik sektörü için de bir karşılığı var: Minimalist Cilt Bakımı.

Okumaya devam et “Cilt Bakımında Yeni Trend Minimalist Cilt Bakımı”

Sağlıklı İçecek Zerdeçallı Süt Tarifi

Zerdeçalın faydaları ve yiyeceklerle tüketim alanlarının çeşitliliği saymakla bitmez. Ayurvedik bir içecek olan zerdeçallı süt iltihabı ve eklem ağrılarını azaltmaya, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Altın süt olarak adlandırılan zerdeçallı süt vücudumuzun ihtiyacı olan antioksidanlardan zengin, besleyici bir içecektir.

Okumaya devam et “Sağlıklı İçecek Zerdeçallı Süt Tarifi”

Esansiyel Yağlar Güvenli Bir Şekilde Nasıl Kullanılır

Esansiyel yağlar ülkemizde -tam olarak olmasa da- kullanım alanı bulmaya başladı. Ancak ticari satış amaçlı paylaşımlara rastladıkça insanları bilinçlendirmenin gerekli olduğunu görüyorum. Basmakalıp, ezberlenmiş sözler içeren paylaşımlar bu işin bilinçli kişilerin elinde olmadığını açıkça gösteriyor. En az riskle esansiyel yağların kullanımına yönelik bir rehber olacak bu yazım genel güvenlik kurallarını içermektedir.

Okumaya devam et “Esansiyel Yağlar Güvenli Bir Şekilde Nasıl Kullanılır”

Cilt Tipine Göre Pembe Kil Maskesi Tarifi

“Her cilt tipine uygun” olan kozmetik ürünleri tavsiye etmem. Çünkü her cilt kendine özeldir, ihtiyaçları farklıdır. Cilt tipinize göre ürün seçerek cildinize en büyük iyiliği yapmış olursunuz.

Kil Maskesi Yapmak İçin Hangi Kil Kullanılır yazımda bahsettiğim kil çeşitlerinden dilediğinizi bu tarifte kullanabilirsiniz.

Okumaya devam et “Cilt Tipine Göre Pembe Kil Maskesi Tarifi”

Kil Maskesi Yapmak İçin Hangi Kil Kullanılır

Kil maskesi haftalık cilt bakım rutininin olmazsa olmazıdır. Kil maskesi gözenekleri temizler, ölü deriyi arındırır, ciltteki fazla sebumu emici özelliği vardır. Onun cilt üzerinde yarattığı temizlik ve arınmışlık hissini başka bir uygulamada yakalayamazsınız.

Okumaya devam et “Kil Maskesi Yapmak İçin Hangi Kil Kullanılır”

Diadermine Lift+ Super Filler Göz Kremi Yorumum

Göz Kremi Kullanmak Gerekli Mi yazımda göz çevresi bakımı ve problemleri, ürün seçerken hangi içerikleri içermesi gerektiğinden bahsetmiştim. Diadermine Super Filler Göz Kremi o yazımda bahsettiğim -olması gereken- içerikleri barındırarak aynı zamanda etkili sonuçlar elde edebileceğiniz bir bakım sunuyor. Bu sebeple sayfamda yer almayı hak ediyor.

Okumaya devam et “Diadermine Lift+ Super Filler Göz Kremi Yorumum”

Göz Kremi Kullanmak Gerekli Mi

Göz çevresi bakımı ve göz kremi kullanımı hakkında yapılan yorumlar genellikle kişisel görüş ve kullanım deneyimlerini yansıtmakta, yanlış uygulamalara ve kafa karışıklığına neden olmaktadır. Bu konuda görüş belirten birinci grup, yıllardır farklı ürünler deneyimleyerek beklediği sonucu alamayanlar.

Okumaya devam et “Göz Kremi Kullanmak Gerekli Mi”

Aromaterapi ile Çakra Meditasyonu

Çakra iyileşmesinin nasıl olduğunu anlatmak için önce neden iyileşmeye gerek olduğunu, Çakraları ve aromaterapi desteğinin ne kadar önemli ve işe yarar olduğunu anlatmam gerekir. Bu sebeple kendimi satır sayısıyla sınırlamak istemedim. Böylelikle kelimelerin klavyemdenin özgürce akmasına izin verdim.

Okumaya devam et “Aromaterapi ile Çakra Meditasyonu”
%d blogcu bunu beğendi: